1/15/2008

Powaga klauna

Kim jest klaun? Są co najmniej dwie definicje. Standardowa i prezydencka. Pierwsza mówi, że klaun to artysta komediowy z przesadnym makijażem i strojem: groteskowo duże buty, niedopasowane ubranie, sztuczny nos. Prezydencka jest zdecydowanie krótsza: klaun to Palikot.

O ile z nosem u posła nie byłoby kłopotów, to jednak buty i marynarki zawsze ma najlepszej jakości. Ale przecież nie w tym rzecz. Skoro Janusz Palikot to dla Lecha Kaczyńskiego klaun dlaczego prezydent i jego brat z całą powagą odpowiadają na pytania posła? „Nie jestem leczonym alkoholikiem i nie nadużywam alkoholu” – spowiadał się szef państwa w Polskim Radiu.

Słuchając Jarosława Kaczyńskiego pomyślałem, że znany z obrony wizerunku brata sam wyrządza mu szkodę. Mówił tak: „brat nie jest abstynentem. Jak większość Polaków, pije alkohol. Przyrównać go do alkoholika, to jak do wysokiego blondyna”.

Ja bym tak nie żartował, panie prezesie, bo „jak większość Polaków” sam pan pewnie wie, że po wódce różne rzeczy człowiek widzi.Ten tekst to wyraz moich osobistych poglądów, nie należy go identyfikować z linią programową redakcji TVN 24.